Chci prodat svou nemovitost. Mám před prodejem investovat do rekonstrukce?

Nemovitost by měla být v minimálně takovém stavu, aby byla funkční – tzn. aby fungovala elektřina a světla, vytápění, případný elektrický nebo plynový kotel by měl mít revizi, apod.

Je-li nemovitost neobydlená a před rekonstrukcí, je na místě nemovitost vystěhovat a uklidit, což ale může zařídit vaše realitní makléřka.

Investice do rekonstrukce nemovitosti, např. koupelny nemusí mít vždy kladný ohlas, protože se nemusíte trefit do vkusu kupujícího a on by koupelnu stejně znovu rekonstruoval podle svého gusta. Lepší než investovat čas a peníze do rekonstrukce je nechat makléři prostor nabídnout slevu při rychlém jednání zájemce o koupi.

I u nemovitosti v původním stavu je důležité, aby působila čistě a nebyla cítit například plísní.

Nicméně je to otázka, na kterou Vám je s jistotou schopen makléř odpovědět až při osobní schůzce a prohlídce, všeobecně ale platí, že investice do rekonstrukce nemovitosti není potřeba.

Kateřina Jechová

Jmenuji se Kateřina Jechová a jsem realitní makléřka. Starám se o prodej i pronájem Vašich nemovitostí, pomáhám Vám najít tu správnou adresu pro Vaše bydlení, či příležitost k investici Vašich peněžních prostředků. Mým cílem je spokojenost klientů na obou stranách a především dokázat, že i realitní trh jde zkrotit s úsměvem a v růžové.

Komentáře