Proč bych měl prodat svou nemovitost přes RK, když si ji můžu prodat bez realitky?

Analýza realitního trhu je pro nemakléře velmi složitá. První důležitou věcí je nastavení správné kupní ceny, pro to je potřeba znalost realitního trhu. Správná prodejní cena se odvíjí nejen z dat z databáze reálně prodaných nemovitostí, stavu nemovitosti, lokality, současného stavu nabídky i poptávky, vlivu sezóny, ale i z představ a potřeb prodávajícího. Cenu nemovitosti ovlivňují i takové maličkosti jako je například výhled z okna, výše poplatků spojených s užíváním nemovitosti či dostupnost zastávky MHD.

Víme-li, za kolik chceme Vaši nemovitost prodat, je na řadě příprava profesionální prezentace a marketingového postupu prodeje. To obnáší profesionální Homestaging, pořízení fotodokumentace a úpravu fotografií, přípravu marketingového plánu jako je například příprava vlastního webu nemovitosti a další.

Možná si toto všechno zvládnete zajistit sami, ale máte na to vše čas? Prodej nemovitosti je časově náročný a průměrně zabere 2-3 měsíce, to vše za předpokladu, že jste zkušený makléř a víte, jak celý proces probíhá. Nalezení vhodného kupujícího znamená desítky telefonátů a absolvovaných prohlídek se zájemci, ověřování jejich bonity, argumentace prodejní ceny a technického stavu nemovitosti, zodpovídání právních otázek ohledně realizace prodeje a vedení zájemce k uzavření rezervační smlouvy.

Nalezením zájemce o koupi celý proces prodeje teprve začíná. Makléřka Vás zastupuje v komunikaci se zájemcem o koupi od uzavření rezervační smlouvy, komunikuje s hypotečním poradcem a advokátem kupující strany a vyjednává výhodné podmínky pro prodávajícího.

Realitní makléř není jen obchodník, který Vám nalezne kupujícího na Vaší nemovitost. Je to především osoba, která se postará o zajištění převodu nemovitosti na nového majitele a připsání smluvené kupní ceny na účet prodávajícího bez rizik. Realitní makléřka je garantem úspěšného obchodu.

Kateřina Jechová

Jmenuji se Kateřina Jechová a jsem realitní makléřka. Starám se o prodej i pronájem Vašich nemovitostí, pomáhám Vám najít tu správnou adresu pro Vaše bydlení, či příležitost k investici Vašich peněžních prostředků. Mým cílem je spokojenost klientů na obou stranách a především dokázat, že i realitní trh jde zkrotit s úsměvem a v růžové.

Komentáře